دسته‌بندی نشده

6 مکمل مفید برای اگزما

 

اگزما یک بیماری شایع است که تخمین زده می شود تا 20٪ از کودکان و بزرگسالان در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار دهد. زندگی با اگزما که با خارش، خشکی و التهاب پوست همراه می شود، گاهی اوقات می تواند بسیار سخت باشد. اگرچه چندین گزینه درمانی و دارویی برای اگزما در دسترس است، اما بسیاری از مکمل ها نیز ممکن است برای اگزما مفید باشند. در این پژوهش 6 مکمل که می تواند به کاهش علائم اگزما کمک کند معرفی میشود.

 

۱.روغن ماهی

روغن ماهی به افزایش مصرف اسیدهای چرب امگا 3 مفید برای قلب کمک می کند، که می تواند به دلیل خواص ضد التهابی قوی، از سلامت پوست حمایت کند. یک بررسی از چندین مکمل اگزما نشان داد که روغن ماهی در مقایسه با درمان دارونما نسبتاً برای اگزما مفیدتر است. با این حال، برخی از مطالعات در این بررسی محدودیت‌هایی در اندازه و کیفیت داشتند. در همین حال، یک مطالعه بر روی موش ها به این نتیجه رسید که اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است به کاهش نشانگرهای التهاب و کاهش ضایعات پوستی ناشی از اگزما کمک کند.

علاوه بر این، مطالعه دیگری نشان داد که مصرف روغن ماهی در دوران بارداری ممکن است به کاهش شیوع و شدت اگزما در کودکان آن مادران باردار کمک کند. با این حال، برای تعیین اینکه آیا مصرف روغن ماهی می تواند به درمان اگزما کمک کند، مطالعات انسانی با کیفیت بیشتری مورد نیاز است.

امگا سه واگزما

لینک خرید شربت امگا سه پلاس یورویتال

 

2. ویتامین D

پوست شما وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرد ویتامین D  که به عنوان ویتامین آفتاب نیز شناخته می شود – تولید می کند. ویتامین D همچنین به طور طبیعی در چندین غذا یافت می شود و به طور گسترده به عنوان مکمل در دسترس است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که ویتامین D می تواند به درمان اگزما کمک کند. در واقع، یک بررسی از چهار مطالعه به این نتیجه رسید که مکمل ویتامین D در کاهش شدت علائم اگزما موثرتر از درمان با دارونما است. بررسی دیگری از 21 مطالعه سطوح پایین ویتامین D را با افزایش شدت اگزما در کودکان مرتبط کرد. همچنین دریافت که مکمل ویتامین D باعث بهبود علائم اگزما در حدود دو سوم مطالعات شد. چندین مطالعه دیگر نشان می دهد که ویتامین D ممکن است نشانگرهای التهاب را کاهش دهد، که ممکن است برای درمان شرایط التهابی مانند اگزما نیز مفید باشد.

 

 

۳.ویتامین E

 

ویتامین E یک ریز مغذی ضروری است که در انواع محصولات مراقبت از پوست وجود دارد. علاوه بر توانایی آن در محافظت از پوست در برابر استرس اکسیداتیو، برخی مطالعات نشان داده اند که ممکن است به کاهش علائم اگزما کمک کند. بر اساس یک مطالعه 4 ماهه، شرکت کنندگانی که روزانه 400 واحد ویتامین E دریافت می کردند، در مقایسه با گروه کنترل، بهبود قابل توجهی در شدت اگزما و علائمی مانند خارش داشتند. در یک مطالعه قدیمی دیگر، مصرف 600 واحد بین المللی ویتامین E منجر به کاهش 36 درصدی شدت اگزما پس از 60 روز شد. به علاوه، هنگامی که با 1600 واحد ویتامین D ترکیب شد، شدت اگزما تا 64 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، یک بررسی اخیر به این نتیجه رسید که دوز روزانه تا 600 واحد بین‌المللی ویتامین E بی‌خطر تلقی می‌شود و می تواند برای سلامت پوست مفید باشد.

 

 

4. روی

روی یک ماده معدنی مهم است که نقش کلیدی در سلامت پوست ایفا می کند. چندین مطالعه نشان می دهد که ممکن است در درمان بیماری های التهابی پوست، از جمله آکنه و اگزما مفید باشد. یک مقاله مروری از 16 مطالعه، سطوح پایین روی را با خطر بالاتر اگزما مرتبط کرده است. مطالعه دیگری نیز یافته‌های مشابهی را مشاهده کرده و گزارش داد که کودکان مبتلا به اگزمای شدید احتمال بیشتری دارد که کمبود روی داشته باشند. به علاوه، یک مطالعه نشان داد که مکمل روی به طور قابل توجهی شدت اگزما را در کودکان با سطوح پایین روی کاهش می دهد.

به خاطر داشته باشید که روی در منابع غذایی مختلفی از جمله گوشت، غذاهای دریایی، لبنیات و حبوبات یافت می شود و بیشتر افراد می توانند نیازهای خود را با پیروی از یک رژیم غذایی سالم و کامل تامین کنند. با این حال، اگر فکر می کنید ممکن است کمبود روی داشته باشید، با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا مکمل روی می تواند برای شما مفید باشد یا خیر.

 

مکمل یونی زینک

زینک و اگزما

لینک خرید مکمل یونی زینک 

5. ملاتونین

اگرچه ملاتونین به عنوان مکمل خواب شناخته شده است، اما می تواند به درمان اگزما نیز کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که ملاتونین می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند و سطح برخی از نشانگرهای التهاب را کاهش دهد و از پیشرفت اگزما جلوگیری کند. در یک مطالعه شامل 48 کودک، مصرف 3 میلی گرم ملاتونین در روز به مدت 4 هفته باعث بهبود کیفیت خواب و کاهش شدت اگزما شد. جالب توجه است، مطالعه دیگری در کودکان افزایش شدت اگزما را با اختلالات خواب بیشتر و کاهش ترشح ملاتونین مرتبط دانسته است. با این حال، مطالعات بیشتری به خصوص در بزرگسالان مورد نیاز است.

 

 

۶. پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها نوعی از باکتری های مفید هستند که فواید متعددی برای سلامتی دارند. برخی مطالعات نشان می دهد که پروبیوتیک ها می تواند به کاهش علائم اگزما کمک کنند. به عنوان مثال، یک تجزیه و تحلیل از 25 مطالعه، مکمل های پروبیوتیک را با کاهش شدت اگزما در کودکان و بزرگسالان مرتبط دانسته است. مطالعه دیگری نشان داد که نوزادانی که پروبیوتیک دریافت کردند نسبت به گروه کنترل کمتر احتمال دارد به اگزما مبتلا شوند. از سوی دیگر، یک بررسی بزرگ از 39 مطالعه به این نتیجه رسید که پروبیوتیک ها به طور قابل توجهی بر علائم یا کیفیت زندگی در افراد مبتلا به اگزما تأثیر نمی گذارد. بنابراین، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا پروبیوتیک ها برای درمان اگزما مفید هستند، مورد نیاز است.

پر.بیوتیک و اگزما

تاپیر پروبیوتیک بر اگزما

 

لینک خرید مکمل پروبیوتیک بایوفلورا 

حرف آخر

در حالی که زندگی با اگزما می تواند خسته کننده و ناراحت کننده باشد، بسیاری از مکمل ها می توانند به کاهش علائم شما کمک کنند. به خاطر داشته باشید که بسیاری از مواد مغذی ذکر شده در بالا را می توان با پیروی از یک رژیم غذایی سالم و کامل از منابع غذایی نیز به دست آورد. علاوه بر این، قبل از استفاده از مکمل ها حتما با پزشک خود صحبت کنید تا بهترین دوره درمان را تعیین کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *